Prequele


Seria Endgame, być może z powodu popularności lub chęci dodania kolejnych wskazówek potrzebnych do rozwiązania zagadek zawartych w trylogii, została wzbogacona o prequele wydawane w formie kolejnych książek. Oto one:


Endgame. Misje Treningowe. Początek (ang. Engame: The Training Diaries. Origins)

Wydany w 2015 roku (czyli roku wydania drugiej części serii) prequel. Opowiada on o losach Wybrańców zanim zostali wybrani na Obrońców swojego ludu. Sam prequel również podzielony został na kilka części. W “Początku” zapoznajemy się z losami Marcusa, Chiyoko, Kalę i Alice. Poznajemy ich życie przed ciągłymi treningami i przygotowaniami, dowiadujemy się co musieli poświęcić lub o co walczyć oraz to, jak wyglądało ich szkolenie.


Endgame. The Training Diaries. Descendant (książka nie została przetłumaczona i wydana w Polsce)

Wydana niedługo po pierwszej części prequel’a część druga przedstawia losy kolejnych czterech postaci. To Baitsakhan, Maccabee, Shari i Aisling, którzy tak jak pozostali, musieli porzucić swoje dotychczasowe życie i wyszkolić się na idealnych zabójców, niezależnie czy tego chcieli, czy nie.


Endgame. The Training Diaries. Existence (książka nie została przetłumaczona i wydana w Polsce)

Ostatnia część prequela, śledząca losy Sarah, Jago, An i Hilal’a. Tak jak dwie poprzednie, przedstawia nam bohaterów lepiej niż seria wiodąca, która bardziej skupia się na akcji i samych wydarzeniach, niż na poszczególnych postaciach. Dowiadujemy się jakie wyrzeczenia ponieśli kolejni bohaterowie trylogii. Wszystkie trzy części zostały wydane także zbiorczo w formie jednej książki.


Endgame. The Zero Line Chronicles. Incite (książka nie została przetłumaczona i wydana w Polsce)

Jak się okazuje, to jeszcze nie koniec prequeli. Autor, korzystając zapewne z dużej popularności swojej serii postanowił jeszcze bardziej rozszerzyć przedstawiony w niej świat, wydając kolejne części. O ile trzy główne części oraz prequel’e dotyczące bohaterów są dość znane, o tyle ostatnie książki kojarzą raczej już tylko prawdziwi fani trylogii. Być może zawarte w nich zostały również dodatkowe wskazówki, które pomogą rozwikłać główne zagadki dwóch ostatnich części serii podstawowej.

The Zero Line Chronicles opowiada o grupie Zero Line, która już na wiele lat przed rozpoczęciem Endgame próbowała nie dopuścić do jej rozpoczęcia. W 1972 roku Mike Stavros odkrywa istnienie Endgame i wkrótce dołącza do grupy, która próbuje złapać generację Graczy poprzedzającą tę z “dnia dzisiejszego”, czyli będącą bohaterami głównej serii. Liczą oni na to, że przekonując Wybrańców lub, w ostateczności, zabijając ich, sprawią, że kiedy znaki już się pojawią, nikt na nie nie zareaguje, a walka się nie rozpocznie.


Endgame. The Complete Zero Line Chronicles. Feed (książka nie została przetłumaczona i wydana w Polsce)

Fabuła tej części opiera się na wydarzeniach z poprzedniej książki. Członkowie Zero Line dzielą się na mniejsze formacje i wyruszają w podróż po całym świecie w celu złapania Wybrańców. Jest wśród nich znany z pierwszej części Mike.


Endgame. The Complete Zero Line Chronicles. Reap (książka nie została przetłumaczona i wydana w Polsce)

Ostatnia część prequela przedstawia losy bohaterów, w tym Mike’a, próbujących przekonać Graczy aby nie brali udziału w Endgame. Jest to jednak zadanie trudniejsze, niż im się wydaje. Nie zdają sobie także sprawy, że zlikwidowanie jednej generacji Graczy nie sprawi, że znikną oni z powierzchni Ziemi - w ich miejsce zostaną wyszkoleni kolejni. Ten prequel także został wydany w formie całej powieści pt. “Endgame. The Complete. Zero Line Chronicles”.


Endgame. The Fugitive Archives. Project Berlin (książka nie została przetłumaczona i wydana w Polsce)

To już siódmy prequel trylogii Endgame, będący częścią trzeciej prequelowej serii. Tym razem przenosimy się jeszcze dalej w przeszłość, do czasów tuż po II Wojnie Światowej. Dwóch Graczy, Boone i Ariadne, spotyka się w powojennym Berlinie, oboje poszukują tam tajnej, starożytnej broni. Ostatnie, czego oczekiwałyby od nich ich ludy oraz oni sami to zakochanie się w sobie. Ich linie łączą się, co ma wielki wpływ na losy Endgame.


Endgame. The Fugitive Archives. The Moscow Meeting (książka nie została przetłumaczona i wydana w Polsce)

W kolejnej części wracamy do losów Boone i Ariadne, których największym problemem przestaje być miłość. Muszą oni ocalić odnalezioną broń przed wpadnięciem w niewłaściwe ręce.


Endgame. The Fugitive Archives. The Buried Cities (książka nie została przetłumaczona i wydana w Polsce)

Ostatnia część przedstawia nam dalsze losy bohaterów, którzy ruszają w podróż do Kapadocji, gdzie w starożytnych ruinach znajdują się pozostałe części broni. Muszą jednak walczyć z czasem i dotrzeć do nich jako pierwsi. Czy możemy liczyć na kolejne uzupełnienia serii Endgame? Tego nie wiadomo, ponieważ nie pojawiły się jeszcze żadne zapowiedzi ani informacje na ten temat. Fani świata Endgame z pewnością jednak przyjęliby te wieści z zadowoleniem.