Endgame. Reguły Gry


Ostatnia książka z serii Endgame, w której (prawie) wszystko w końcu się wyjaśnia, nie zwalnia tempa ani na moment. Już od samego początku zostajemy wrzuceni w wir zdarzeń.

Na część finałową czytelnicy musieli poczekać trochę dłużej, niż w przypadku poprzednich. Jej premiera miała miejsce 11.01.2017 roku.

Klucze Ziemi i Niebios zostały zdobyte, co oznacza, że do odnalezienia pozostał ostatni z trójki - Klucz Słońca. Zginęły kolejne dwie osoby, co oznacza, że w Grze pozostała już tylko siódemka. Piątka z nich jednak stara się nie dopuścić do zakończenia Gry, która oznaczałaby zagładę milionów ludzi. Zrzeszają się razem aby zwiększyć swoje szanse na powodzenie. Już teraz władze uchylają się od obowiązków i chowają w schronach, podczas gdy na ulicach zaczyna panować zupełna anarchia. W stronę Ziemi zbliża się bowiem ogromna asteroida, która może być przyczyną apokalipsy.

Zakończenie nie rozwiązuje jednak wszystkich zagadek, przez co czytelnik może mieć poczucie niedosytu - nie można jednak oczekiwać od bohaterów, że nagle uda im się rozwikłać wszystkie tajemnice. Lektura pozostawia nas więc z naszymi własnymi domysłami na temat niektórych wydarzeń czy ich przyczyn.