Endgame. Klucz Niebios


Druga książka z serii Endgame jest kontynuacją wydarzeń mających miejsca w pierwszej części. Walka o przeżycie i zwycięstwo trwa dalej.


Kontynuacja części pierwszej ukazała się w księgarniach 12. października 2015 roku. Przedstawia ona dalsze losy bohaterów, których liczba zmniejszyła się już z 12 do 9 osób. Pierwszy klucz - Klucz Ziemi został odnaleziony, teraz poszukiwany jest Klucz Niebios. O ile na początku Gry o Endgame wiedziały tylko osoby wtajemniczone, o tyle teraz dowiadują się o jej istnieniu różne agencje wywiadowcze oraz zwykli ludzie, którzy wpadają w panikę.

Niektóre postaci zdecydowanie dążą do celu, którym jest wygrana. Inne zastanawiają się co zrobić, aby zatrzymać czy przerwać grę, ratując tym samym jak największą ilość osób. Każda z nich poszukuje własnego sposobu na zakończenie gry. Na pierwszy plan zaczynają wychodzić postaci, które w pierwszej części były mniej widoczne. Z kolei mniejsza uwaga poświęcona jest tym, które wcześniej grały pierwsze skrzypce. Bardzo tajemniczy początkowo bohaterowie stają się bardziej wyraziści i więcej się o nich dowiadujemy.

W książce, oprócz tajemniczych rysunków umieszczone zostały także różne wycinki z gazet itp., które stylizowane są na takie, jakie rzeczywiście mogłyby się pojawiać, gdybyśmy dowiedzieli się, że w najbliższym czasie świat, jaki znamy zniknie, a my razem z nim.